Płyty ROAD SYSTEM to nie tylko szybki i łatwy sposób budowy drogi tymczasowej. Można wykorzystać je również jako metodę ochrony zadbanego trawnika!

Ochrona trawnika

Tak właśnie stało się na prywatnej posesji zlokalizowanej w centrum Poznania. Jej właściciele stanęli przed koniecznością przesadzenia na drugi koniec ogrodu ogromnej, ważącej ponad 400 kg, sosny. Bardzo zależało im na znalezieniu metody, która umożliwi im zmianę lokalizacji drzewa, a jednocześnie ochroni wypielęgnowany trawnik.

Zadanie to udało się wykonać przy wykorzystaniu płyt ROAD SYSTEM! Ich ułożenie nie zabrało wiele czasu – „budowa” ścieżki w ogrodzie stała się kwestią kilkunastu minut. Nie trzeba przy tym było korzystać z ciężkiego sprzętu – wszystkie prace wykonał 2-osobowy zespół monterów! Co ważne, nie musieli to być specjalnie przeszkoleni eksperci. Sposób łączenia płyt ROAD SYSTEM jest tak prosty i intuicyjny, że poradzą sobie z nim nawet osoby, które nigdy wcześniej nie zajmowały się żadnego rodzaju pracami budowlanymi!

Płyty ROAD SYSTEM, wyposażone w specjalne wypustki na każdej ze stron, świetnie ochroniły teren trawnika. Prace na posesji przeprowadzono szybko i bezproblemowo, co wyjątkowo ucieszyło właścicieli.

Jak dbać o trawnik?

Odpowiedź na pytanie o to, jak dbać o trawnik zawiera w sobie nie tylko kwestie typowo ogrodnicze. Równie ważne często okazuje się to, jak zadbać o murawę w szczególnych momentach. Towarzyskie spotkania oraz przyjęcia w ogrodzie, choć bardzo przyjemne, mogą jednocześnie zniszczyć wypielęgnowany trawnik. Jak dbać o jego powierzchnię w takich sytuacjach? Dobrym pomysłem okazują się wówczas niestandardowe rozwiązania – takie jak wykorzystanie płyt ROAD SYSTEM!

Płyty ROAD SYSTEM można zastosować nie tylko do tworzenia ścieżek w ogrodzie, ale również jako ochronę powierzchni trawnika w czasie spotkań z przyjaciółmi. Sprawdzą się np. rozłożone pod stołami z przekąskami dla gości. Można także wykorzystać je do stworzenia parkietu do tańca! Płyty ROAD SYSTEM ustabilizują powierzchnię, ułatwią gościom poruszanie się (również paniom, które np. założyły wysokie obcasy), a jednocześnie zapewnią ochronę trawnika.

Wykorzystując płyty ROAD SYSTEM, z powodzeniem można ochronić małą architekturę ogrodową albo ozdobne płyty, którymi wyłożone zostały alejki. A to staje się szczególnie przydatne w sytuacji transportowania ciężkich obiektów – takich jak meble ogrodowe czy wspomniana w naszym przykładzie sosna.

Jak dbać o trawnik w ogrodzie?

Płyty ROAD SYSTEM są w 100% wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Co więcej, kiedy po latach stosowania ulegną zniszczeniu, mogą zostać ponownie przetworzone. Wszystko to sprawia, że ze spokojem mogą korzystać z nich również osoby, które zastanawiają się jak dbać o trawnik w ogrodzie w ekologiczny sposób.

Przyjazne dla środowiska jest nie tylko recyklingowalne tworzywo wykorzystane do stworzenia płyt, ale też sposób ich układania czy transportu. Płyty ROAD SYSTEM są lekkie i poręczne – nie trzeba więc angażować ciężkiego sprzętu ani do ich przewożenia, ani tym bardziej układania. Z zadaniem tym poradzą sobie już 2 osoby wyposażone w podstawowe narzędzia, które znajdują się w każdym przydomowym warsztacie! Dzięki wymiarom płyt, prace będzie można wykonać szybko, a po zakończeniu przyjęcia (lub transportu ciężkich obiektów), płyty ROAD SYSTEM równie szybko uda się zdemontować. Ich wykorzystanie, także w ogrodzie, staje się więc połączeniem wygody, ekologii i nowoczesności. Chcesz kupić płyty drogowe ROAD SYSTEM? Sprawdź ofertę naszego sklepu online lub skontaktuj się bezpośrednio!