Wróć do realizacji

Tymczasowa ochrona nawierzchni w Kielcach

Zadanie

Na początku 2021 roku rozpoczęła się przebudowa i modernizacja Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W pierwszej kolejności miały zostać wyburzone dwie oficyny. Wyzwaniem okazało się jak wywieźć 3,5 tys. m3 gruzu ze ścisłego centrum miasta i nie uszkodzić bruku. Inwestycję zaplanowano na ponad dwa lata, a prace zainicjowane zostały przygotowaniem dróg dojazdowych.

Rozwiązanie

Newralgiczne miejsca zabezpieczono za pomocą płyt drogowych ROAD SYSTEM. Płyty ułożone zostały bardzo sprawnie przez doświadczoną firmę budowlaną. Dzięki możliwości naprzemiennego montażu, płyty można było w łatwy sposób dostosować do łuków i wąskich uliczek.

Rezultat

Ciężarówki o tonażu bliskim 40 ton, poruszając się wielokrotnie w ciągu doby po kieleckim deptaku, nie uszkodziły nawierzchni. Płyty drogowe z tworzywa z recyklingu spełniły swoje zadanie – jako tymczasowa ochrona zabezpieczyły drogi dojazdowe. Po zakończeniu inwestycji, demontaż odbędzie się bardzo sprawnie, z uwagi konstrukcję łączników – wystarczy odkręcić dwie śruby. Płyty będą mogły służyć kolejnej inwestycji.

Wykonawca

Firma Budowlana ANNA-BUD Sp. z o.o.

Wykorzystane materiały
Płyta drogowa ROAD SYSTEM 200

Sprawdź gdzie jeszcze możesz użyć płyt ROAD SYSTEM

Formularz

Nie wiesz, który produkt zastosować?
Wypełnij formularz,
a otrzymasz niezobowiązującą wycenę

przejdz do formularza