Wróć do realizacji

Tymczasowa droga przy zaporze

Zadanie

Metrostav a.s., jedna z największych czeskich firm budowlanych, działająca na zlecenie przedsiębiorstwa państwowego Povodí Vltavy, otrzymała za zadanie utworzenie tymczasowej nawierzchni, która miała zostać wykorzystana na głównym zjeździe z drogi do zapory Orlík. Konieczny był wybór rozwiązania, które będzie w stanie wytrzymać obciążenie ciężkiego sprzętu intensywnie poruszającego się po drodze. Wybrana opcja musiała również spełniać wymagania dotyczące bezpieczeństwa i przejezdności drogi tymczasowej, ponieważ była ona położona na skarpie.

Rozwiązanie

Najlepszym wyjściem okazało się zastosowanie płyt drogowych ROAD SYSTEM 200, które zostały ułożone wyższymi wypustkami do góry. Poprawiło to przejezdność drogi tymczasowej nawet w mniej sprzyjających warunkach pogodowych (poranne przymrozki czy deszcz). Firma budowlana wykonała solidną podbudowę, na której ułożono płyty drogowe z tworzywa. Warstwę podbudowy wykonano z 20 cm kruszywa o frakcji 60-80 mm oraz 10 cm warstwy dobrze zagęszczonego żwiru gliniastego. Obie warstwy zostały rozdzielone geowłókniną.

Rezultat

Inwestor docenił szybki i łatwy montaż, a droga zaczęła spełniać swoje zadanie w ciągu 24 godzin od dostawy. Płyty drogowe ROAD SYSTEM 200 bez problemu obsłużyły cały ruch na tym odcinku. W kolejnym etapie przewiduje się demontaż płyt drogowych i ponowne ich wykorzystanie na innym odcinku budowy.

Wykorzystane materiały
ROAD SYSTEM 200

Sprawdź gdzie jeszcze możesz użyć płyt ROAD SYSTEM

Formularz

Nie wiesz, który produkt zastosować?
Wypełnij formularz,
a otrzymasz niezobowiązującą wycenę

przejdz do formularza